Nedir ile ilgili bilgi… Ne demektir peki?

Sokakta yürürken veya televizyon izlerken karşılaştığınız ve anlamını bilmediğiniz bir sözcük, sizi ne kadar rahatsız eder değil mi? Eğer araştırmacı bir kişiliğiniz varsa, o kelimenin tanımını öğrenmeden uyumazsınız. Bu amaçla çeşitli arama motorlarını gezer ve aramalar yaparsınız. Karşılaştığınız siteler sürekli size çok gereksiz ve alakasız bilgiler sunarlar. Üstelik çoğundan da istediğiniz cevabı alamazsınız.

Bugün sizlere tanıtacağım site ise bu anlattıklarımızı tamamen ortadan kaldırıyor ve sadece bizim için yerel ve türkçe hizmet veriyor. Temelini nedir sorusuna dayandırmış olan nedir.ileilgili.org, aslında ileilgili.org sosyal ağının çok büyük bir parçası. Yaklaşık 58 bin adet kelimenin ne demek olduğunu öğrenebileceğiniz site, aklınıza takılan hemen her sözcüğün anlamını içermekte ve kullanıcılarına 24 saat kesintisiz bilgi sunmaktadır.

Malum sitede; kelime anlamı, sözcüğün geldiği dilin kökeni nedir?, sözcüğün farklı dillerdeki anlamları nelerdir?, cümle içerisindeki kullanımlarına verilen örneklere kadar çok geniş bir yelpazede kullanım imkanı sunuyor. Bunlardan başka merak ettiğiniz cümlelerin türemiş kelime ve birleşik sözleri ile benzer atasözü ve deyimler hakkında da çokça bilgi alabiliyorsunuz. Aradığınız kelimenin anlamını öğrenirken, resim galerisi ile daha fazla malumat edinebiliyorsunuz.

nedir.ileilgili.org, size bilgi verirken, sizin görüşlerinizi de almaktadır. Her konunun altında bulunan yorum bölümünü kullanarak sizler de bildiğiniz sözcükler hakkında insanları bilgilendirebilirsiniz. Ayrıca site içeriğini çok beğendiyseniz, yine konu sonlarında bulunan sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak, nedir ve ne demek sorularına cevap veren kelimeyle ilgili açıklamaları sevdiklerinizle paylaşayabilirsiniz.

Bir başka web sitesi tanıtımında görüşmek dileğiyle.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.

*