Coğrafya Dersine Nasıl Çalışmalıyız?

Coğrafya dersine çalışmak için elinizdeki kaynakların dışında yapabileceğiniz çok etkili ve verimli bir konu anlatımı sitesi olan etkinders.com var. Gerçekten de burada yer alan Cafer Elitoğ hocanın ders anlatımı videoları ile çok rahatlıkla sınavlara hazırlanabilmeniz mümkün. Özellikle ygs coğrafya sınavına hazırlanan arkadaşlarımız için bir numaralı kaynak olabileceğini düşünüyorum. Sizden ricam ders çalışmak için sadece dershaneleri ve okulları değil internet ortamındaki ücretsiz ekol hoca konu anlatımı sitelerinden olan etkinders gibi siteleri de araştırmanız.
Son zamanlarda okulda verilen coğrafya eğitiminin kalitesiz olması ve yeterli ders çalışma altyapısının sağlanamaması nedeniyle öğrenciler farklı alternatifler üzerinde durmaya başladı. Hiç şüphesiz bu alternatiflerden biri de fenomen haline gelen etkinders’teki Cafer Hocanın konu anlatımlarıdır. Özellikle verim almak isteyen öğrencilerimize tavsiye ettiğiniz bu gibi ders anlatımı sitelerinden şimdilerde yüzlercesi var belki ama benim size şiddetle önerdiğim bu sitede yer alan dersler gerçkten YGS ve LYS coğrafya hazırlık noktasında size olumlu faydalar sağlayabilecek kalitededir. Eğer bu şekilde olmasa zaten ben size tavsiye etmezdir.
Bir başka önemli nokta da bugünlerde öğrencilerin kafasını karıştıran dershane meselesidir. Coğrafyadan yüksek hedefleri olan değerli öğrencilerin ne zaman kapanacağı ve sonrasında neler yaşanacağı tam belli olmayan bu kurumlarla ilgili neler yapabileceği ise gerçekten tam bir merak konusu olacak gibi görünüyor.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.

*