Burun Ucu Estetiği Nedir?

 

Burun, yüzümüzdeki görünümümüzü en çok etkileyen organımızdır. Beş duyu organımızdan koku almamızı sağlayan, nefes alışımızı kolaylaştıran, geriye doğru gidildikçe genizle kulak ve boğaz bağlantıları ile geniş kapsamlı işlevi olan çok önemli bir organımızdır.Burun ucu estetiği; sarkık, geniş, dar, sıkılmış veya asimetrik şekillerde olabilir. Ve bu görüntü yüze bakıldığında ilk dikkat çeken odak noktası durumundadır. Bu nedenle estetik şarttır. Çünkü hafife alınmaması gereken burun ucu, yüz ifadesini önemli bir biçimde etkilemektedir.

Son derece basit bir operasyon olan burun ucu müdahalesi dudak ile burun ucu mesafesinin ayarlanarak hafif kaldırılması, dudağa da kavis görünümü vereceğinden yüz ifadesini olumlu yönde etkilemektedir. Burun ucu müdahalesi burun estetiği açısından en dikkat çeken yer olmasından dolayı bayanların çok tercih ettikleri bir estetik çeşididir. Burun ucundaki sivrilik, eziklik, yamukluk giderilirken diğer taraf da dudak mesafesi gözetilmektedir.Burun estetiği, burun ucunda yapılıyorsa oldukça basit bir müdahale olup, her geçen gün talep sayısında artma görülmektedir. Kaldırılan burun ucu aynı zamanda üst dudağın da hafif kavisle yukarı kalkmasını sağladığından yüz ifadesi olumlu bir şekil almaktadır.

Kısaca; burun ucu estetiği, tampon gerektirmeyen, lokal anestezi ile gerçekleştirilebilen, azami bir saat süren ve iyileşme süresi kısa olan bir burun estetiği operasyonudur. Kalkık ve düzgün bir buruna sahip olmak isteyenler www.estetikinternational.com.tr sitesini ziyaret edebilirler.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.

*